Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

UK Bookmaker English BET365 review by ArtBetting.co.uk

TORBA YASADA SAĞLIK ALANIYLA İLGİLİ NELER VAR?

TBMM Başkanlığına sunulan teklif sağlık alanı ile ilgili şu düzenlemeleri içeriyor:

EMEKLİ MAAŞLARI: Doktor ve diş hekimi emeklilerine aylıklarına ilaveten ek bir ödeme yapılacak. Bu durumda uzman hekim ve dişçilerin maaşı yaklaşık 2 bin, uzman olmayanlarınki ise bin 335 lira artacak.

HİZMET ZAMMI: Sağlık çalışanlarına mesleki yıpranmalarından dolayı ek ödeme tavanları esnetilecek. Sağlık çalışanlarıyla birlikte tabip öğretim elemanlarına da ek ödeme yapılacak. Sağlık çalışanlarına bir yıllık çalışmalarına 60 gün fiili hizmet süresi zammı verilecek.

USHAŞ KURULUYOR: Sağlık turizminin geliştirilmesi için Uluslararası Sağlık Hizmetleri unvanıyla bir anonim şirket (USHAŞ) kurulacak. Şirketin kuruluş sermayesi 10 milyon lira olacak.

YÜZDE 50 PERSONELE DAĞITILACAK: Uluslararası sağlık hizmetleri kapsamında elde edilen gelirin yüzde 50'sine kadar olan kısmı bu hizmetlerde görev alan personele ek ödeme olarak dağıtılabilecek.

ESNEK ÇALIŞMA: Doktor, diş tabibi ve tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar tarafından verilen sağlık hizmetleri için bütçeleri ayrı olmak şartıyla sağlık kuruluşları arasında iş birliği yapılabilecek ve belirtilen personelin esnek çalışabilmesine imkan sağlanacak.

BİRDEN FAZLA SAĞLIK KURUMU: Tabip, diş tabibi ve tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar, birden fazla sağlık kurum ve kuruluşunda Sağlık Bakanlığınca yapılan istihdam planlamaları çerçevesinde çalışacak.

Yorum Ekle

En Çok Okunan Haberler

YENİ YILDA HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

YENİ YILDA HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

KPSS 2014/2 alımlarında hemşire kadrolarına başvuracak adaylar işe başladıktan sonra ne kadar maaş alacağını merak etmekte. Hemşireler ağırlıklı olarak lise ve üniversite mezunu olarak KPSS ...

Devamı...

SAĞLIK PERSONELİ HANGİ İLLERDE DAHA FAZLA MAAŞ ALI…

SAĞLIK PERSONELİ HANGİ İLLERDE DAHA FAZLA MAAŞ ALIYOR

Sağlık Personellerine kalkınmada öncelikli olarak belirlenen yerlere sürekli görevle atanarak görev yaptıkları yer için belirlenmiş oranlarda ek özel hizmet t...

Devamı...

Haberlere Yapılan Son Yorumlar

Copyright © 2014 Bağımsız Sağlık Sen. Tüm Hakları Saklıdır.

Premium templates by bigtheme.org