Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

UK Bookmaker English BET365 review by ArtBetting.co.uk

Sağlık Bakanlığı, önümüzdeki ay 18 bin ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve teknisyeni daha istihdam edecek. Maliye’nin onayladığı kararın detayları, ÖSYM’nin sitesinden ilan edilecek.
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, bakanlığın personel açığını kapatmak için 18 bin yeni personel alacaklarını açıkladı. Bu yıl toplam 9 bin yeni ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve teknisyeni istihdam ettiklerini hatırlatan Demircan, 18 bin kişilik kadro için de Maliye Bakanlığından izin çıktığını söyledi. Önümüzdeki aylarda bu rakamlara ek olarak 19 bin de sağlık işçisi istihdam edeceklerini müjdeleyen Bakan Demircan, amaçlarının sağlıktaki personel açığını gidermek olduğunu kaydetti.

ALT YAPIYI TAMAMLADIK

Türk insanının sağlık alanında büyük bir fedakarlık verdiğini ifade eden Demircan, Türkiye’nin sağlıkta elde ettiği standardı, artık sağlık alt yapısını yenileme noktasında tamamladığını söyledi. Bakan Demircan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlık personel sayımızı da tamamlamak için mesafe alıyoruz. Bu sene, geçen yıllara göre daha fazla sağlık personelimizi istihdam etmek için harekete geçtik. 27 bin ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve teknisyeni alıyoruz. 9 binini aldık. 18 bininin de Maliye Bakanlığından izni çıktı.

Yorum Ekle

En Çok Okunan Haberler

YENİ YILDA HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

YENİ YILDA HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

KPSS 2014/2 alımlarında hemşire kadrolarına başvuracak adaylar işe başladıktan sonra ne kadar maaş alacağını merak etmekte. Hemşireler ağırlıklı olarak lise ve üniversite mezunu olarak KPSS ...

Devamı...

SAĞLIK PERSONELİ HANGİ İLLERDE DAHA FAZLA MAAŞ ALI…

SAĞLIK PERSONELİ HANGİ İLLERDE DAHA FAZLA MAAŞ ALIYOR

Sağlık Personellerine kalkınmada öncelikli olarak belirlenen yerlere sürekli görevle atanarak görev yaptıkları yer için belirlenmiş oranlarda ek özel hizmet t...

Devamı...

Haberlere Yapılan Son Yorumlar

Copyright © 2014 Bağımsız Sağlık Sen. Tüm Hakları Saklıdır.

Premium templates by bigtheme.org